Evankelinen lähetysyhdistys - ELY ry

Antero Rasilainen, toiminnanjohtaja
Puhelin: +358 45 134 4634
Sähköposti: antero.rasilainen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Antero ja oma seurakuntasi

Minä uskon
Lyhyt haastattelumuotoinen kirjoitus siitä, mitä usko Jumalaan merkitsee:
– Minulla ensimmäinen uskon kriisi oli jo lapsena. Olin jotain 3-4 vuotias, aloittaa Antero Rasilainen kertomisensa. Lue lisää…

Erja Kalpio, pastori
Puhelin: +358 45 675 8917
Sähköposti: erja.kalpio@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Erja ja oma seurakuntasi

Minä uskon
– Minulle rippikouluaika oli hyvin merkittävä. Voi sanoa, että siellä minä tulin uskoon. Koin hyvin voimakkaasti, että minut kutsuttiin, Jumala kutsui. Siitä alkoi Erja Kalpion uskon tie. Lue lisää…

Satu Kivisaari, aluejohtaja
Puhelin: +358 50 563 6079
Sähköposti: satu.kivisaari@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Satu ja oma seurakuntasi

Minä uskon
– Minulle uskosta puhuminen on oikeastaan aika helppoa. Minä olen luonteeltani sellainen, että minä mielelläni jaan ihmisten kanssa asioita, sanoo Satu Kivisaari. Lue lisää…

Harri Kuhalampi, pastori
Puhelin: +358 40 585 6695
Sähköposti: harri.kuhalampi@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Harri ja oma seurakuntasi

Minä uskon
Vietin lapsuuteni turvallisessa kodissa Etelä-Pohjanmaan maaseudulla. Elämää ohjasivat uskonnosta nousevat arvot ja tavat. Jo varhain opin, että Jumala on armollinen, rakastava ja hyvä. Tämä käsitys onkin aina ohjannut ajatteluani ja koko elämääni, kertoo Harri Kuhalampi. Lue lisää…

Merja Kramsu, kansainvälisten asioiden sihteeri Inkerin kirkossa
Puhelin: +358 50 3236 819, Venäjä +79 21 7896 238
Sähköposti: merja.kramsu@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Merja Kramsu ja oma seurakuntasi
Toimisto
Puhelin: +358 40 415 9416
Sähköposti: ely@evankeliset.net
Tili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Y-tunnus: 2243354-4

Kokkolantie 12, 43500 KARSTULA
Virpi Tuominiemi, toimistonhoitaja

 

Pekka Kiviranta, puheenjohtaja
Puhelin: +358 45 894 3760
Sähköposti: pekka.m.kiviranta@gmail.com

Minä uskon
– Minä olen käynyt lapsuudessa pyhäkoulua kymmenen vuotta. Sain siitä sellaisen hienon merkinkin, aloittaa Pekka Kiviranta. Lue lisää…

Ulla Latomäki, varapuheenjohtaja
Sähköposti: ulla.latomaki@gmail.com

Lapua

Pekka Knuutti, rahastonhoitaja
Puhelin: +358 44 525 2212
Sähköposti: pekka.knuutti@keokarstula.fi

Kokkolantie 12, 43500 KARSTULA

 



Tilitystiedot (kolehdit ja lahjoitukset)